czwartek, 2 maja 2013

One more passion...
Do I really need it?
I think it's too late to consider about it.
I caught up with beaded bracelets... 
 
Psst, don't tell my hubby, we still have way to much yarn stash around here ;) No, i dałam się uwieść.
Spokojnie, tylko koralikowym bransoletkom... 
Mam nadzieję, że Pan mąż tego nie przeczyta,
bo moje zapasy włóczkowe wciąż są duże, aczkolwiek systematycznie uszczuplane ;)I've took the beads I had in my stash for this first bracelet. I was learning how to crochet with those tiny beads and last thing I wanted was to destroy much more amazing beads.Na pierwszy (treningowy) ogień zostały wzięte najzwyklejsze koraliki jakie miałam pod ręką. To nic, że krzywe niemiłosiernie i mało wyględne. Raczej szpecą niż zdobią, ale w końcu to moja pierwsza bransoletka, a do prototypu "mercedesów" stosować nie miałam najmniejszego zamiaru.


When my first bracelet's monster was finished I took Toho 11/0 in metallic rainbow iris. But I met some problem at this point - which kind of tread should I use?
I've only had in my stash fat blue one or navy one but to thin.
And I was to lazy to go to nearest craft store.Po ukończeniu bransoletkowego treningowego potworka poszły w ruch Toho 11/0 metallic rainbow iris. 
I w tym miejscu pojawił się problem: 
nie posiadałam dopasowanej do nich nitki.
Kordonek, który do nich zakupiłam był bardziej niebieski niż granatowy i za gruby. Zwykłe nici do szycia były za cienkie. Do pasmanterii nie miałam ochoty się pofatygować
i tu wpadłam na pomysł!


I've got an idea to use a silver tread which my mom gave me hundred yrs ago.
Amazing rainbow Toho finally found their thread!
Both strong and thin enough not to mention that it will  match the bracelet's charms perfectly!Przypomniałam sobie, że w swoich odziedziczonych po mamie zapasach mam bardzo sztywne nici w kolorach srebrnym i złotym! Piękne tęczowe Toho znalazły swoje nici, które są  mocne i jednocześnie cieniutkie, no i oczywiście nie będzie "wyłaził" gdzieś pomiędzy jakiś nieodpowiedni kolor, ale srebrny, taki jak planowane wykończenia :)

2 komentarze:

 

2008 - 2013 Koala Kids Fashion. All Rights Reserved.